Cestovatelské aplikace pro smartphony, se kterými se neztratíte

Cestovatelské aplikace pro smartphony, se kterými se neztratíte

609
0
SDÍLET

V případě, že rádi a hodně cestujete, můžete využít šikovnosti chytrých telefonů a především pak cestovatelských aplikací, které vám usnadní život, ať už se právě nalézáte kdekoliv. Které jsou téměř povinností a budete je potřebovat pro rezervaci letenek, ubytování či rovnou k nalezení dokonalé dovolené?

Booking.com

Tato aplikace slouží k vyhledávání ubytování v různých světových lokalitách a je vhodná především tehdy, když nemáte přístup na cestovatelské portály. Aplikace Booking.com je produktem stejnojmenného portálu pro hledání ubytování a funguje tak, že zadáte do vyhledávání určitou oblast a na základě vyhodnocených informací se dozvíte, kde se ubytovat a hlavně kolik vás to bude stát.

Smart Maps

Další chytrou cestovatelskou aplikací, která je určena pro operační systémy Android a WP8, je Smart Maps. Nabízí uživatelům skvělou možnost plánovat trasy a využívat offline navigaci po celé České republice a na Slovensku. V bezplatné verzi ovšem získáte pouze funkci online map a plánovač tras.

Trip Advisor

Trip Advisor je aplikace pro smartphony, která ukazuje zajímavá místa, body, poblíž lokality, ve které se právě nacházíte. Může se jednat například o možnosti ubytování, kulturní akce a místa, obchody či sportovní zařízení.

Skyscanner

Není snazší hledání letenek, než s aplikací Scyscanner. Stačí se jen připojit k internetu a již můžete letenky nejen rezervovat, ale také rovnou zaplatit. Výhodou je, že aplikace Scyscanner je aktualizována pro českou lokalizaci, tedy je také v češtině. Snadno s ní najdete ideální letecké spojení kamkoliv a odkudkoliv.

Jízdní řády

Při vašem cestování po Česku se neobejdete bez Jízdních řádů, které jsou obdobou portálu IDOS. Na rozdíl od něj, ale nenabízí některé funkce, jako je například zobrazení časů pro jednotlivé zastávky. Stejně jako u IDOSU, i zde můžete hledat přesné odjezdy autobusů a vlaků. Pro lidi, co často cestují, pak bude tato aplikace ideální volbou pro jejich mobilní zařízení, díky němuž budou mít jízdní řády k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

SeatGuru

Při hledání letenek oceníte také aplikaci SeatGuru, v jejíž obsáhlé databázi můžete hledat letenky a přesné lety do různých lokalit. Dokonce si zde můžete při hledání nastavit také typ letadla, nebo sedadlo, na kterém budete trávit svůj let. Využijete názory jiných uživatelů a reference, dle kterých bude hledání ideální letenky mnohem snazší.

Kayak

Kayak je multifunkční aplikací, která dokáže vyhledávat letenky, ale také ubytování, nebo třeba autopůjčovny, ba co víc, dostanete k dispozici plánovač vašich cestovatelských tras. Zvolenou trasu letu pak můžete sledovat na svém přenosném zařízení nebo PC. Aplikace Kayak je kompatibilní s operačními systémy iOS, Android i Windows.

CityMaps2Go

CityMaps2Go se řadí k pomocným aplikacím, které oceníte při svém cestování po světových metropolích. V menu se nalézá velké množství map, ve kterých si můžete vyznačit interesantní body a šetřit pak čas při poznávání města. Díky této aplikaci se neztratíte v Paříži, Praze, New Yorku, ani v Londýně. Aplikaci budete moci používat na operačních systémech Android a iOS.

Airbnb

Při cestování se můžete ubytovat v hotelech a apartmánech, ale také se nabízí nová, modernější možnost. Airbnb je skvělou aplikací, která nabízí vlastní způsoby ubytování po celém světě. Je dostupná zdarma pro iOS a Android a nabízí například volné pokoje, byty, ale také celé domy, ve kterých se můžete po určitý čas ubytovat. Jedná se vlastně o celosvětovou síť uživatelů, kteří nabízí jiným různé možnosti ubytování.

Další smart aplikace pro cestovatele:

  • Pubtran – jízdní řády
  • Sygic – navigace
  • Waze – navigační aplikace
  • Mapy here
  • City Guides Catalog