Držáky smartphonů umožní nové perspektivy

Držáky smartphonů umožní nové perspektivy

526
0
SDÍLET

chytrým telefonem se dnes dají dělat nejrůznější věci a je to zařízení, které může nahradit televizi, přehrávač hudby, DVD nebo osobní počítač. V mnoha případech však budete potřebovat ty správné Gadgety, které podpoří takové funkce a zlepší váš komfort. Mohou to být také drážky, stojánky a jiné způsoby upevnění telefonu. Různá zařízení pro uchycení a držení mobilních telefonů mají také různé funkce, my se v tomto článku zaměříme v podstatě na dva základní typy, tedy na stolní držáky a na držáky teleskopické, ale také na další typy, které učiní práci s vašim smart zařízením efektivnější.

Stolní držáky a opěrky pro smartphony

První kategorie, tedy stolní držáky pro smartphony , slouží k stabilizaci polohy mobilního telefonu, takže ho nemusíte držet v rukou. Takto lze samozřejmě sledovat filmy, hudební klipy, obrázky nebo snadno surfovat na internetu. Pokud máte v mobilním telefonu hodiny, nebo chcete mít pod stálou kontrolou příchozí emaily, hovory a sms, využijte šikovné stolní držáky. Ty můžou vypadat různě, kupříkladu je to jen obyčejná opěrka, nebo pouzdro, dnešní výrobci gadgetů ale přináší také originálnější podoby, například tvarovatelné stojánky, či stojany na pružině, které se dají různě nastavovat.

Teleskopické držáky nejen pro youtubery

Když se dnes řekne teleskopický držák na smartphone, většina mladých lidí si okamžitě představí bláznivého youtubera, který využívá tuto pomůcku k natáčení videí. Ovšem teleskopické držáky dnes využívá velké množství uživatelů, a nejvíce ocení jejich přínos při tolik oblíbených fotkách selfie.

Držák přináší různé technické vychytávky a vylepšení, za zmínku rozhodně stojí možnost stisknout Bluetooth spoušť přímo na rukojeti držáku, nebo nečekaně nízká hmotnost. Teleskopické držáky snadno složíte, takže je můžete mít v pohotovosti neustále, i na cestách.

Pro uchycení telefonu zde slouží speciální šroub a držák je možné natáček většinou o 180 stupňů. Velkým plusem pro vás bude také kompatibilita s většinou mobilních telefonů, které disponují funkcí bluetooth.

Držáky do automobilu

Řidiči, kteří potřebují mít svůj telefon stále po ruce a v pohotovosti, umisťují do svých automobilů specializované držáky. Způsoby uchycení můžou být různé, ale nejčastěji se jedná o přilepení za pomoci klipu. Automobilové držáky mobilních telefonů ale pomohou také při navigaci. Pokud je součástí vašeho smartphonu také navigace, pak výrazně ušetříte. Nebudete totiž muset kupovat novou, pouze využijete svůj telefon.

Držáky do auta nepochybně také zvyšují bezpečnost jízdy při hovoru hands free, už nebudete muset držet svůj telefon u ucha před zraky všudypřítomné policii a platit zbytečné pokuty.

Velkým plusem držáků telefonů v autech je také možnost zabudovat kameru a natáčet si tak interiér automobilu a průběh cestování. Umístění těchto různých prvků, tedy nejen telefonu, je dáno možností nastavit u takovýchto držáků různé šířky uchycení.

Držáky pro cyklisty

Další skupinu tvoří držáky mobilních telefonů na kolo. Využívají je zejména ti cyklisté, kteří tráví na kole hodně času, ale také lidé, co chtějí mít svůj telefon neustále na očích. Při tomto sportu můžete svůj mobil využít jednak jako navigaci, ale také si na něm pouštět motivační hudbu nebo aktivovat kameru a točit vlastní jízdu z nevšední perspektivy. Samozřejmě můžete také volat a vyřizovat hovory s pomocí aktivace mikrofonu pro podporu hlasitosti.

Stativy

Za držák telefonu můžeme považovat také stativ. Ty nejmodernější stativy jsou vyrobené tak, aby je bylo možné uložit do zavazadla a převážet v podstatě na jakékoliv vzdálenosti, tělo je flexibilní nebo rozložitelné. Zapomeňte na robustní stativy, které se používají v geodézii nebo při „old school“ natáčení, a pořiďte si hypermoderní flexibilní stativ. Efektivitu pak můžou zvyšovat takové prvky, jako magnetické nohy nebo možnost výměny hlavy pro uchycení mobilního telefonu.

Stativy by měly sice především stabilizovat a dovolit focení sebe sama, ale také by měly umožnit pohyb mobilního zařízení, alespoň tedy do stran o 360 stupňů, abyste mohli natáčet a fotit celé okolí. Na dovolené pak využijete moderní stativy jako podporu při sledování filmů, obrázků, i při poslechu hudby.