Inteligentní osvětlení do domácnosti boduje na Kickstarteru!

Inteligentní osvětlení do domácnosti boduje na Kickstarteru!

592
0
SDÍLET

Máme tu dobu chytrých zařízení, i těch od kterých bychom to vůbec nečekali, jako například kávovary, ledničky, zámky a jiné, jako například osvětlení. Jedním z takových příkladů je projekt, který aktuálně boduje na populárním crowfundingovém kickstarteru. Řeč je o inteligentním osvětlení s názvem Fluxo – The World’s First Truly Smart Lamp.

Osmičlenný tým, který za tímto projektem stojí si dal na kickstarteru za cíl 50 tisíc euro, což je v přepočtu něco přes 1,3 milionu korun, jenže ještě ani ne 25 dní před koncem kampaně mohou otevírat šampaňské a slavit, protože se jim podařilo vybrat již úctyhodných 186 tisíc euro od 474 přispěvatelů, takže něco málo přes úžasných 5 milionů korun. A v čem, že je Fluxo tak výjimečný?

Určitě si pomyslíte, že tohle není první osvětlení na světě, které lze ovládat pomocí mobilních zařízení či počítače. Ano, to máte zaručenou pravdu, avšak všechny tyto druhy lze pomocí telefonu pouze vypínat a zapínat, či případně měnit jas a barevnost. V tom je Fluxo jiné, u tohoto osvětlení totiž můžete měnit krom jasu, hlavně také přesný směr světla. Pomocí Fluxa si tedy můžete ve výsledku osvětlit jen dané body ve vaší místnosti a ušetřit například tak místo na vašem stole místo pořizování lampiček a jiných světelných alternativ. Na výběr máte i z několika již přednastavených stylů osvícení, jako například party mode, sunrise, sunset a daylight.