Nové Brány Skeldalu pro Android a iOS

Nové Brány Skeldalu pro Android a iOS

493
0
SDÍLET

Nové Brány Skeldalu pro Android a iOS

Možná si pamatujete na hru, která zaplavila svět hráčů asi před 18 lety a nejmenovala se jinak, než Brány Skeldalu. Tato skvělá hříčka se vrací zpět, a to i pro operační systémy Android a iOS, které jsou využívány v chytrých mobilních telefonech. Budete si moci zahrát tuto magickou hru a její nový díl, který nese název Brány Skeldalu: 7 mágů. Na vývoj hry se vrhla firma Napoleon Games.

Nové Brány Skeldalu v této verzi by měli uživatelé smartphonů spatřit na pultech 15. března, ale pozor, pouze v České republice a na Slovensku- zatím.

O hře

Hra na smartphone Brány Skeldalu: 7 mágů je RPG, které se odehrává na tajuplném ostrově Roven. Celý děj je situován do různých destinací, celkově jich je dostupných 14, pokud ovšem budete hrát zdarma, dostanete se pouze do 4 prostředí. Vaše postava bude využívat nejrůznější kouzla a utkávat se s nepřeberným množstvím monster a dalších nepřátel. Na výběr bude mít hráč až 60 magických kouzel, která využije při boji i jiných aktivitách.

Není pochyb o tom, že hra pro chytré telefony Brány Skeldaru: 7 mágů, nezůstane jen výsadou „pařmenů“ z Česka a Slovenska, neboť je to titul plný napětí, akce a překvapení. A nechybí ani tolik požadovaný humor, který hru výrazně zpestří. Hra je celá v češtině a je také dílem českých vývojářů, dialogy jsou velice propracované a vtáhnou vás snadno do děje.

Hudba a grafika na dobré úrovni

Grafické a hudební ztvárnění hry pro Android a iOS Brány Skeldalu: 7 mágů můžeme označit za velice povedené. Jak hudba, tak obrazové prostředí si oblíbíte, ale také si uvědomte, že to značí více prostoru na vaší paměťové kartě. Velikost hry je totiž výrazně přes 800 MB.

Hádanky a zajímavý příběh

Příběh hry je velmi zajímavý a plný zvratů, záleží samozřejmě na vaší šikovnosti, jak budete hrou postupovat. Základem všeho umění je zde správné používání kouzel a řešení mnoha nevšedních rébusů, tajů a hádanek. Pro každého, kdo miluje mysteriózní hry a atmosféru RPG, je zde nový titul na mobil Brány Skeldalu: 7 mágů.

Podobně jako první díl této hry, i tento pracuje s krokováním ve čtvercích a namísto klasických realtime bojů budete využívat tahovou strategii, kdy se vám otevřou nové možnosti chytrého systému soubojů. A znovu podobně jako v dílu číslo jedna, který zaznamenal obrovský úspěch, i zde se budete pohybovat většinou kobkách, ale také v dalších částech zajímavého světa plného magie. Možná ale budete trochu zklamáni ne právě hypermoderním grafickým zpracováním. Naštěstí tuto nekvalitu vyvažuje alespoň kvalitní a zábavný dungeon, který si může zahrát každý milovník RPG a magie.

Dialogy

Pokud hovoříme o dialozích v této hře, tak ty jsou jedním z největších zklamání a vyprávění příběhu tak poněkud zaostává za jinými přednostmi. Texty dialogů jsou poměrně neohrabané, navíc nekorespondují s dobou a prostředím, ve kterém se odehrávají. Tu a tam zažijete humor a vtip, ale spíše výjimečně, celkově je textové pojetí hry Brány Skeldalu 3: 7 mágů poněkud infantilní.

Souboje

Souboje v tomto novém dílu jsou poměrně jednoduché, při tom ale také dosti zábavné. Můžete rozvinout nejen své akční, ale také strategické a taktické schopnosti, nebo podle libosti rozdělit při boji svou družinu a různé jedince použít také pro plnění rozličných úkolů. Určitou nevýhodu zde může být jakási nepřehlednost, zvláště v takových případech, kdy rozdělíte svou skupinu na více pozic. Z taktického hlediska je ovšem taková strategie vhodná a přináší nesporně rychlejší progres ve hře.

Rovněž můžete využít válečníky jako ochránce mágů, kteří jsou v určitých situacích o dost zranitelnější a jsou pro vás cennou součástí družiny.

Hudební magie

Milovníci magické hudby ocení nový prvek, který se ve hře Brány Skeldalu: 7 mágů objevuje, a to možnost použít dosti nevšední zbraň, hudbu. S pomocí hudebních nástrojů tak vaši mágové můžou působit na nepřátele, a to bez potíží i na větší vzdálenost. Pokud pak spojíte více mágů s více hudebními nástroji, bude hudebně destruktivní efekt ještě mnohem vyšší.

Závěrečné hodnocení hry

Hra Brány Skeldadu 3: 7 mágů je nepochybně úspěšným pokračováním dílů minulých, ale trochu zaostává v porovnání s ostatními podobnými dungeony moderní doby, zejména z grafického pohledu. Dialogy vás začnou po čase nudit a pak dokonce otravovat. Jinak je ale hra plná zajímavých hádanek, někdy možná až zbytečně obtížných a propracovaný soubojový systém vás bude bavit dlouhé hodiny na mobilním zařízení i na počítači.