V červnu příštího roku se dočkáme nové verze Androidu – Android 6.1

V červnu příštího roku se dočkáme nové verze Androidu – Android 6.1

669
0
SDÍLET
V červnu příštího roku se dočkáme nové verze Androidu - Android 6.1

Operační systém Android je tu v našich telefon již pěknou řádku let. První stabilní veřejná verze tohoto systému přišla do našich zařízení koncem dubna roku 2009, tehdy nesla verze název Android 1.5 Cupcake. Teď tu máme konec roku 2015 a v našich telefonech kraluje Android 5.1, postupně se však do našich telefonů dostává Android verze 6.0 nazvaný Marshmallow, kterého se však nedočkají všechny telefony, hlavně se jedná o použitelnost v novějších modelech mobilních zařízení. Ale co bude dál? Jaká verze bude následovat?

Android 6.1
Android 6.1

Dlouho se spekulovalo o tom, že brzy se dočkáme verze Android 7.0, avšak jisté spekulace mluví o tom, že následující verze bude teprve Android 6.1. Každá nová verze přichází s velkými novinkami, u Marshmallow to bylo například definování skupin oprávnění pro aplikace, či podpora USB-C. Tím hlavním, na co se však vyplatí počkat u následující verze Androidu je nová možnost, po které se fanoušci dlouho tázali – multitasking. Ale ne jen tak ledajaký, k ruce dostanou rovnou možnost splitscreenu, tedy možnost práce s více aplikacemi najednou v reálném čase bez nutnosti přepínání obrazu mezi nimi. Pro lepší představu si můžeme ukázat případ iOS 8, kde je tato funkce již samozřejmostí a velice kladně přijata.

Více informací zatím není známo, jak to již bývá zvykem, tak to nejhlavnější se stejně dozvíme až s pravidelnou konferencí Google I / O, se kterou Google vždy překvapí své přiznivce, technologické nadšence a vystraší konkurenci.